PRP


Od początku działania Aspen Medical oferujemy naszym pacjentom możliwość leczenia z wykorzystaniem autologicznych czynników wzrostu zawartych w osoczu bogatopłytkowym. PRP (platelet rich plazma – osocze bogatopłytkowe) to w rzeczywistości koncentrat płytek własnej krwi pacjenta otrzymywany w procesie przeprowadzanym w naszym gabinecie z użyciem zestawów firmy Regen Lab.

Cały proces przebiega dość szybko a instrumenty użyte przy preparatyce działają w układzie zamkniętym – krew nie kontaktuje się ze środowiskiem zewnętrznym co daje pacjentowi pewność bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu.

Pielęgniarka pobiera krew pacjenta podobnie jak ma to miejsce przy zwykłych badaniach laboratoryjnych. Następnie w specjalnej szczelnej probówce krew jest wirowana a dzięki separatorowi żelowemu dochodzi do rozdzielenia krwi na odpowiednie frakcje. Po otrzymaniu koncentratu lekarz pobiera go do sterylnej strzykawki i podaje przez oczyszczoną chirurgicznie skórę w miejsce docelowe – zwykle jest to staw lub przyczep mięśniowy. Czasem dla lepszej kontroli miejsca wstrzyknięcia preparatu wykorzystujemy sondę USG. Dzięki nowoczesnej metodzie i opracowanym przez Regen Lab zamkniętym elementom zestawu Cellular Matrix cały proces zajmuje kilkanaście minut i zwykle nie wiąże się z bólem większym niż zastrzyk.

Dostępne są dwa rodzaje preparatu.

Samo osocze bogatopłytkowe w preparacie RegenKit wykorzystujemy głównie do leczenia tendinopatii czyli schorzeń takich jak:

  • łokieć tenisisty,
  • łokieć golfisty,
  • opóźniony zrost kości,
  • kolano skoczka,
  • ostrogi piętowe,
  • uszkodzenia ścięgien i mięśni,
  • zwyrodnienie ścięgna Achillesa

W tendinopatii produkt RegenKit BCT A-PRP przynosi w krótkim okresie istotne efekty kliniczne u 90% pacjentów oraz dalszą poprawę w miarę upływu czasu. 6,11,13,14,15

Drugi stosowany przez nas preparat Cellular Matrix łączy autologiczną plazmę bogatopłytkową i kwas hialuronowy (3.5 ml PRP + 2 ml HA). Preparat stosowany jest do iniekcji dostawowych (głównie stawów kolanowych) w celu zmniejszenia bólu, poprawy ruchomości oraz regeneracji tkanek uszkodzonych w przebiegu urazów lub przeciążeń np. w sporcie oraz artrozy – przewlekłego uszkodzenia stawu kolanowego. Podobnie jak w przypadku samego osocza bogatopłytkowego wykorzystujemy tu możliwości regeneracyjne własnego organizmu a dodatkowo obecny w preparacie kwas hialuronowy bezpośrednio po wstrzyknięciu zmniejsza tarcie powierzchni stawowych redukując ich uszkadzanie i poprawiając możliwości regeneracyjne czynników wzrostu zawartych w płytkach krwi.

Cellular Matrix – synergia działania i komplementarne efekty kliniczne kwasu hialuronowego (HA) i autologicznego osocza bogatopłytkowego (A-PRP), aby zapewnić dodatkowe korzyści pacjentom cierpiącym na chorobę zwyrodnieniową stawów (CZS).


Facebook